05 prosince, 2022

Umělé nehty

nehtyKaždá nastávající nevěsta chce být ve svatební den tou nejkrásnější, a proto i když běžně ke kadeřníkům nechodí, v tento den si jej odpustí jen málokterá. Stejné je to s ošetřením nehtů. Manikúra proto patří mezi nejoblíbenější ošetření, které budoucí nevěsty podstupují a s tím mnohdy souvisejí i umělé nehty. Tato služba je v současné době mezi ženami tak populární, že by se zdá, že nemá žádné zápory a má pro ženu jen pozitivní přínos.

Bohužel, když se blíže podíváme na všechny aspekty s tím spojené, uvidíme řadu nevýhod.

Výsledný dojem

Hlavní výhodou je, že nově udělané nehty dodají rukám pěkný, čistý, zdravý vzhled. Umělé nehty se doporučují zejména tam, kde vlastní nehty nejsou příliš pěkné, jsou velmi malé, nebo nesouměrné.

Lepení nehtů

Postup při lepení umělých nehtů je poměrně jednoduchý, snadno proveditelný, a dostupnost tvarů je bohatá. Lze si snadno vybrat tvar, který se bude k dané příležitosti perfektně hodit. Momentálním trendem jsou zejména bohatě malované různými vzory s dodatkem krystalů a dalších drobností.

Před samotným přilepením nehtů je nutno přírodní nehty po celé ploše obrousit, aby lepidlo lépe drželo. Je to potřeba dělat hodně jemně, protože se při častém broušení může poškodit lůžko nehtu a může dojít k jeho zánětu.

nehtyPotom nehet důkladně očistíme od jemných částeček a můžeme umělý nehet nalepit. I zde je jeden velký problém. Lepidlo poněkud změkčí vaše přírodní nehty a tím jej nenávratně poškodí. Mimo to, si tento zásah vaše tělo vysvětlí jako škodlivý útok na váš nehet a snaží se vše co nejrychleji vyléčit. Nehty tedy začnou růst velmi rychle. Tím pádem vám i rychle odrůstají uměle nalepené nehty a rychle se blíží doba, kdy je budete muset odstranit. Nejhorší část celého tohoto procesu nastane po jejich odstranění, kdy zjistíte, že nehty máte poničené. V této chvíli tělo zahájí další obranný proces. Nehty začnou růst pomaleji, protože celý nehet musí být přestavěn.

Život s nalepenými nehty

Na umělé nehty musíte být opatrná, abyste o některý nehet nepřišla v nevhodnou chvíli. Rovněž veškerá manipulace s věcmi denní potřeby je s umělými nehty dost problematická. Zvednout ze země např. minci je zpočátku téměř nemožné. Na nehty je potřeba si nejdříve zvyknout. Zpočátku by nové nehty neměly být příliš dlouhé. S tím, jak nehty porostou, si na ně postupně zvyknete a časem vám překážet už nebudou.

 

Co na to muži?

Ne všichni muži mají rádi dlouhé, i když dobře upravené nehty. Asi by se měla žena poradit s mužem a vzhled nehtů přizpůsobit k jeho názoru. Zejména, když do toho jdete poprvé. Bylo by škoda, si např. pokazit svatební den takovou maličkostí. Předejdete tak možná nepříjemnému zklamání a nedorozumění! Hlavně si to neberte osobně. Muži to mohou chápat stejně jako vy. Asi byste byly dost šokované z toho, kdyby si váš nastávající ve svatební den oholil knír, nebo si na hlavě vytvořil kohouta.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © 2005 Damy.cz - Petrášová