28 listopadu, 2022

Prohřešky na kráse

nehtyNejedna dívka či žena si musí na počátku své kosmetické kariéry projít řadou trapných zkušeností. Některá má štěstí a má moudrou matku či kamarádku, která jim podá pomocnou ruku. Některá to štěstí nemá a jde životem pokus-omyl. Někdy ji to může stát slibně se vyvíjející vztah, protože muž rychle vycouvá. S „klaunem“ či se  „strašákem“ chodit nehodlá, ale někdy jsou to jen úsměšky kolegů či podřízených, u kterých se pak těžce hledá ztracený respekt. Kterých chyb se tedy nejčastěji dopouštíme?

 
Make-up

Nevěřte tomu, že nános make-upu dopomůže k tomu, abyste vypadala o deset let mladší.  Čím je vaše pleť horší, tím uvážlivěji make-up používejte. Nekvalitní přípravky se usadí ve vráskách a budete vypadat komicky. Použijte kvalitní hydratační krém, který pleť vypne a naneste lehký make-up s tekutější konzistencí. Pamatujte si, že make-up má jen sjednotit barvu pleti nikoli zakrýt její nerovnosti a nezdravý vzhled. Kvalitu je lépe vyzkoušet na nějakém vzorku. Některé rádoby značkové vytvářejí na obličeji mapy a vůbec nekryjí. Čím je make-up hrubší, tím horší je výsledek.

 

Řasy

Řasenka je druhý nejčastěji používaný krášlící prostředek. Má za úkol řasy zvýraznit, prodloužit, nebo zahustit. Řasenky jsou ale rovněž různé kvality a vůbec to nemusí být o ceně. Některé řasenky vytvoří na řasách podivný slepenec řas a výsledný efekt je zoufalý. Jiné řasenky nemají efekt žádný. Ať dáte 2 či 10 vrstev, ať přejíždíte po řasách zleva zprava, výsledek je neviditelný.

U kvalitní řasenky by mělo stačit 2-3 přetažení řas a výsledkem by měly být zahuštěné, oddělené, a neslepené řasy.

Pak je tady ale ještě jedna várka řasenek a možná ta nejhorší. Řasy vám sice namaluje, ale pokud se řasy opírají o spadlá horní víčka, nechávají na nich hrozivý černý stín. Ať už je to jedna, druhá, nebo třetí varianta, neváhejte je odhodit do nejbližšího koše a raději se do nákupu nové nemalujte. Budete vypadat určitě lépe.

Umělé řasy vám pravděpodobně časem zničí vaše přírodní. Čas je přímo úměrný kvalitě vlastních řas a použitém lepidlu. Můžete vypadat skvěle 2 či 3 roky, ale i pak je potřeba nechat řasy odpočinout a dorůst. Lépe je to dělat každý rok a měsíc dva je nechat žít svým životem. Pozor na soudnost s jídlem roste chuť a časem se vám bude zdát že i koště na řasách je málo husté a málo dlouhé.

 

Barvy

Pozor na odlišnou barvu make-upu. Nalíčený obličej se nesmí barevně lišit od barvy krku, který si kvůli límečkům raději neličte. Hrůzně vypadají i rudé tváře. Tzv. zdravíčka na tváře by měla být jen o odstín tmavší a mají dodat obličeji zdravý, nikoli uštvaný vzhled závodníka maratonského běhu. Zvolíte-li rudou rtěnku, pozor na výrazné stíny kolem očí. V zásadě platí, že umělé osvětlení smazává líčení a čím vyšší hodina, tím výrazněji se můžete nalíčit. Denní světlo je k ostrým barvám nelítostné.

 

Obočí

Na ulicích potkáváme se ženy, které se domnívají, že vypadají skvěle, když si vyholí obočí a v nesmyslně nepřirozeném místě namalují tenkou čáru.

Druhým extrémem je, že si do hustého roští tu čáru udělají taky a polohu určí jen namátkou.  Obočí se nesnažte nakreslit výrazně jinde, než je nadočnicová kost.

Kdo viděl Mrazíka asi si vzpomene na Marfušku, které matka nakreslila něco jako obočí, a to je taky dost divný tvar. Pokud chtěla žena vypadat chlapáčtěji, jako ruský kozák, tak OK.

Byly prováděny psychologické studie na téma obočí. Skupině zkoumaných byly předloženy fotografie žen s různě namalovaným nebo úplně odstraněným obočím a studované osoby měly vyjádřit své pocity sympatií k této osobě. Nejhůře dopadly fotky úplně bez obočí a výrazně vytvořené obočí. Jako obvykle je správná cesta někde mezi těmito extrémy.

Obočí lehce upravte tak, že vytrháte jejich spodní část a na jejich okrajích. Výsledkem by měl tvořit trojúhelník. Svislá čára jde od chřípí nosu nahoru – tam by mělo obočí začínat. Druhá, šikmá čára jde od chřípí nosu ke konci oka a v prodloužené linii této čáry by mělo obočí končit. Barva obočí by neměla být o moc odstínů tmavší, než je barva vlasů. Máte-li obočí hodně světlé (jste blondýna), použijte raději hnědou tužku, hnědý stín, nebo si je můžete nechat obarvit. Existuje i permanentní tetování, které vytvoří trvalý efekt. Svěřte se ale to rukou odborníka. Modré obočí vypadá komicky.

 

Nehty

Ani sebelepší módní oblečení a návštěva kosmetického salonu vám nepomůže, pokud nemáte hezky upravené ruce. Jako obvykle máte dvě volby.

Buď budete mít perfektně čisté a pilníkem upravené nehty, které neupoutávají pozornost anebo je budete mít dokonale vytvarované a nalakované libovolnou barvou, třeba i s ornamenty. Nejhorší je něco na půl cesty. Oprýskaný lak, polámané či špinavé nehty udržované tzv. zubní manikúrou.  Pamatujte, že žádný lak nevydrží rok. Jsou laky, které vydrží den, ale jsou laky, které při stejné zátěži vydrží v dobrém stavu i týden.

Pokud se vám lak začne loupat, je asi lepší všechny odlakovat a udělat vše znovu. Nejlépe až ve chvíli, kdy už nebudete muset nic dělat. Rozhodně ale ne až před spaním. Lak potřebuje alespoň 2 vrstvy a ty musejí tzv. vyzrát. Ve spánku byste si snadno otiskla vzor povlečení na nehet.

Nejdříve si nehty odlakujte, pilníkem upravte požadovaný tvar, důkladně umyjte a počkejte, až nehet uschne. Mokré nehty lak nesnášejí. Pak udělejte první vrstvu. Opět nechejte ruce v klidu a po chvíli se vraťte ke druhé vrstvě. Třetí vrstvu už byste neměla dělat. Lak dlouho schne a riziko poškození je větší. Lak daleko lépe dobře drží na umělých nehtech. Máte-li kamarádku, která je má, darujte ji lak, který se vám neosvědčil.

Případně k této metodě taky sáhněte. Umělé nehty nemusejí znamenat dlouhé nehty. I ty lze nosit v krátké verzi. Pozor ale alergické reakce. Tyto nehty rády padají i při psychické nerovnováze, nebo v nemoci.

Vlasy

Pokud jste se rozhodla nějak výrazně změnit barvu vlasů, myslete na to, že barvu bude potřeba v průměru každé tři-čtyři týdny aktualizovat. Je to náročné nejen časově ale i finančně, ať už vám to dělá kadeřník nebo to zvládáte svépomocí. Čím méně času anebo financí máte, tím blíže by měl být nový odstín vlasů k těm vašim přirozeným. S melírem sice vydržíte o něco déle, ale kvalitní melír zejména na delších vlasech vám udělají jen u kadeřníka, takže na ceně a času taky moc neušetříte.

Mastné vlasy by se měly mýt tak často, jak potřebují. Rozhodně si ale pořiďte suchý šampon. Pokud si vlasy nestihnete umýt, stačí ho nastříkat do vlasů, rozčesat a do minuty máte vlasy jako čerstvě umyté. Suchý šampon nenahradí umytí hlavy.

Zvolte takový tvar účesu, který nevyžaduje složité úpravy. Horký vzduch z fénu jim moc nesvědčí. Často má na svědomí zamaštěný vzhled třeba i špatné tužidlo na vlasy, po kterém se vlasy brzy slepí. Změňte vlasové přípravky, mnohdy je to cesta pokus-omyl.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © 2005 Damy.cz - Petrášová