28 listopadu, 2022

Potraviny pro zářivější pleť

Vaše pokožka potřebuje pro dobrý a svěží vzhled výživu, tzn. nezbytné vitamíny, minerály a antioxidanty. Můžete si koupit drahé krémy a dodávat to vše pokožce z vnější strany, ale příjemnější a také zdravější je tyto složky dodat prostřednictvím kvalitní a čerstvé stravy. Je několik potravin, které nám pokožku krásně osvěží.
Zelená zelenina – brokolice, hlávkový salát, špenát nebo mangold, mají vysoký obsah vitamínu C, který napomáhá obnově buněk v našem těle a to zejména v létě, kdy vystavujeme svou pokožku slunci. Pomáhají pleti odolávat škodám, které mu sluníčko způsobuje.

 

Zelenina s oranžovou a červenou barvou – rajčata, mrkev nebo dýně mají vysoký obsah vitamínu A, který pomáhá v boji proti projevům stárnutí kůže, jako pigmentové skvrny a vrásky.

 

Zelený čaj – by měl být v naší stravě nepostradatelný. Zvyšuje obranyschopnost naší kůže v boji proti vráskám a pigmentové skvrny. Má protizánětlivé vlastnosti, a pomáhá tedy léčit rány nebo záněty, které máme.

 

Zázvor – je nejen zvýrazňovač chuti, ale pomáhá na pigmentové skvrny nebo popáleniny.

 

Chřest – je velkým zdrojem vitamínu E, napomáhá membránám naší kůže, aby zregenerovaly samy. Jsou také skvělé pro vlasy a nehty, protože je činí silnější a rychleji rostou.

 

Česnek – má vysoký obsah selenu, minerály, které redukuje toxiny a volné radikály Má také vysoký protizánětlivý účinek.

 

Káva – má vysokou antioxidační schopnost, ale pozor na předávkování, protože má vysoký obsah kofeinu.

 

Avokádo – je vynikající pro pokožku díky esenciálním olejům. Má také vysoký obsah vitaminů E a Omega 3 mastných kyselin, které jsou nezbytné pro naši aktivitu a buněčné zdraví.

 

Ořechy – abyste se cítili mnohem lépe, stačí si vzít pár ořechů denně. Jsou bohaté na Omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají v metabolismu buněk. Obnovují suchou pokožku tím, že hydratují zvenku a zvyšují přirozenou bariéru naší kůže, která poskytuje ochranu vnějším prostředkům, jako je slunce.

 

Drůbeží maso  – k udržení zdravé a zářivé pleti je v naší stravě nezbytná. Díky ní dochází ke zvýšení přirozené produkce kolagenu, bílkovin, které dodají naší pleti mladší vzhled.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © 2005 Damy.cz - Petrášová