28 června, 2022

Podestýlka Tigerino – recenze

Všechna steliva Tigerino jsou  antibakteriální. Mají nízkou prašnost a jsou lehká. Stelivo zachytí zápach během několika sekund, je extrémně savé, velmi hygienické dlouhodobé a hospodárné, je tedy velmi ekonomické. Snadno se používá, pro své přírodní složení je šetrné k životnímu prostředí.  K dostání v různých vůních.

Tolik tedy tvrzení výrobce. Tímto se výrobci omlouvám, ale níže budou uvedeny jen negativní zkušenosti chovatelů. Možná to může pomoci ve zlepšování kvality steliva. Jedni chválí, druzí haní, co výstupní kontrola, jsou všechny šarže stejně kvalitní?

Začínám mít dojem, že všichni výrobci steliv vytvoří nový název, nový obal a chvíli drží nějakou kvalitu. Když si odběratelé na výrobek zvyknou, začnou na kvalitě ubírat a když klesne odběr, celou strategii opakuji.

 

Tigerino Canada Senzitive

Výrobce – Je vysoce savé (350%) a velmi hospodárné. Rychle hrudkuje a je až 4x účinnější než jiná steliva, proto je používání velice úsporné! Granule jsou zvláště jemné a 99% bez prachu. Neobsahuje žádné chemické přísady. Váže pachy, je vhodný pro citlivé kočky s alergiemi. Kočkolit pohlcuje spolehlivě nepříjemné pachy. Nabízí se S neutrální vůní, S vůní dětského pudru, Lemongrass, S vůní bílých růží, Fresh Cut Grass

Uživatel – Poslední zásilka nevoní a ani dobře nehrudkuje, na lopatce se rozpadne, je to šedé a nekvalitní

Uživatel – Hrozně se lepí na lopatku, i na WC a vytváří tam mazlavé bahno. Po třech dnech od nasypání nového ho musíme půlku vyhodit.

Uživatel –  Vůbec neváže pachy, po použití je dlouho cítit, když přijdete z práce, je to hrůza.

Uživatel – Senzitive je hodně prašný, pudrová vůně tak prašná nebyla, udivuje mě, že by měl být rozdíl jen v použité vůni, ale co vůně to jiná kvalita hrudek i pohlcování zápachu.

Uživatel – Je to finančně náročné. 12 kg nám vydrželo pro 1 kočku jen 20 dnů, pořád jsme jej celý měnili, jinak šíleně zapáchal.

Uživatel – Krásně hrudkuje, ale naprosto vůbec nepohlcuje pachy. Po dvou dnech jsem měnila celé stelivo, protože celá toaleta zapáchala.

Uživatel – V podstatě je to jen prach, který se kočkám nalepí na packy a pak jej kočka roznáší po bytě. Na úklid je třeba hodně hustá lopatka.

Uživatel – Už po pár dnech zapáchá a musí se celé WC vyměnit. Nejlepší byl možná ten s vůní pudru.

Uživatel – Trochu se vynáší. Mně vyhovuje, že ho nasypu a jen vybírám hrudky, než musím trochu dosypat. Skvěle hrudkuje a vůbec kočkolit nevyměňuji, jen dosypávám.

 

Tigerino Crystals

Výrobce – Díky své silikátové struktuře pohlcuje zápach během několika sekund. Pohlcuje obrovské množství tekutin a zápachu a dokáže absorbovat téměř celou hmotnost kapaliny. Moč, pachy a bakterie se vstřebávají během několika sekund. Vlhkost se vypařuje a molekuly pachů zůstávají v krystalech. Udržuje tím WC suché. K dispozici je v různých velikostech krystalů, od hrubých po jemné. např. XXL s extra velkou granulací, FUN s jemnými krystalky. Vůně: Classic, Levandule, Flower-Power, S vůní dětského pudru.

Uživatel – Jsem strašně zklamaná. Ostré kamínky, žádná savost ani hrudkovitost.

Uživatel – Kočky při zahrabávání kýchaly a měly toho plný kožich, proto, jsme přešli na jiné stelivo.

Uživatel – Krystalky byly jako písek. Je to bylo hrozné, hrozně se to roznáší a hrudky přilepené ke dnu WC nešlo seškrábat.

Uživatel – Smrdí už po 3 dnech močí, zápach vůbec neváže. Když se dosypává nové stelivo, je kolem plno prachu.

Uživatel – Granule se už při mírném tlaku rozpadají, ať čistím jak čistím, tak je stejně na dně žlutohnědé „bahno“ a šíleně páchne.

Uživatel – Moč pohltí okamžitě, ale zápach rozhodně nezadržuje. Když se kočka vykálí, je všude zápach na padnutí i když do dobře zahrabe. jediné co pomůže je vyjmout hovínko pryč.

Uživatel – Kdysi super, nyní jsem změnila stelivo. Je tam málo krystalků a hodně prachu. To nebývalo.

Uživatel – Nynější kvalita je hrozná, nevydrží, páchne a po pár dnech je z toho bláto.

Uživatel – Kočka měla tendenci to stále žrát, hned jsem tedy stelivo vyměnila za jiné, nyní jsme snad všichni spokojení.

Uživatel – Kvalita šla dost dolů, WC za 3 dny smrdělo, za 5 dnů jsem musela měnit. Šílený zápach, dole louže moči, která se nikam nevsákla. Struktura steliva je úplně jiná, má méně průhledných zrn, více bílých a modrých.

Uživatel – Malá zrnka jsou všude roztahané. Nesaje, nepohlcuje zápach, nehrudkuje, lepí se to na dno. Vydrží max 3 dny a musí se vyměnit.

 

Tigerino Nuggies

Výrobce – Je vyroben ze 100% bentonitu, což je přírodní jíl, který se při kontaktu s vlhkostí rychle spojuje. Shluky jsou ploché a pevné, což usnadňuje jejich odstranění. Účinně blokuje nepříjemné pachy. Vyrábí se s vůněmi: Svěží vůně, Vůně dětského pudru, vůně bavlníkových květů

Uživatel – O vůni nemůže být ani řeč. Čištění WC je doslova horor. Smrdí, nehrudkuje a hodně práší.

Uživatel – Kočky párkrát vyčůraly a museli jsme měnit celý písek, protože se hrudka po nabrání na na lopatku hned rozpadne spadne zpět do záchodku.

Uživatel – Dřív stačilo vybírat hrudky a dosypávat nový. Nyní se hrudky rozpadají, protože nejsou úplně tvrdé jako kdysi. Když je několikrát denně nevyberu, tak po týdnu silně zapáchá.

Uživatel – Špatně hrudkuje, sype se z lopatky a hodně zapáchá. Na dně záchodku zůstává slepená kaše, proto pořád odebírám a neustále dosypávám. Roznáší se po bytě a práší.

Uživatel – Vůbec neabsorbuje pachy. Hrudkuje sice, ale i tak se na dně tvoří slepená kaše.

Uživatel – Velmi špatně hrudkuje. Při vybírání se hrudka rozpadne.

Uživatel – Kočce se po tomto stelivu objevila alergie.

Uživatel – Objednali jsme jej místo jemnozrnného a byl to omyl.

 

Tigerino Special Care – White Intense Blue Signal 

Výrobce – Zářivě bílé hrudkující stelivo s příjemným aroma, S modrými signálními zrníčky (při kontaktu s močí se zabarvují do modra), vydrží až 6 x déle svěží než klasické stelivo, Obzvlášť jemný granulát s vysokou savostí, snížení prašnosti na pod 1 %.

Uživatel – Hrudkuje sice dobře a moc nepráší, ale dost se roznáší a kočky tam raději nejdou a jdou do jiného písku.

Uživatel – V pohlceni pachů je horší než Tigerino Canada.

Uživatel – Na dně WC vznikají modré skvrny, které nejdou vyčistit. Kvalita / výkon nic moc, je to drahá sranda.

Uživatel – Je fajn, ale ve srovnáním s jinými stelivy se hodně roznáší po bytě.

Uživatel – I když se hodně vynáší, má minimální prašnost, pohlcení pachů a perfektně hrudkuje.

 

Tigerino Special Care stelivo pro kočky – Active Carbon

Výrobce – hrudkující stelivo se schopností vázat pachy. S aktivním uhlím, výborně pohlcuje pachy. vůní dětského pudru. Jemný, savý granulát z přírodního bentonitu. Tvoří extra pevné hrudky. Tvorba prachu pod 1%.

Uživatel – Hrudky nejsou moc pevné a při čištění se drolí.

Uživatel – Vůbec neabsorboval pachy, rozhodně ne lépe než ostatní Tigerino.

 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © 2005 Damy.cz - Petrášová