08 srpna, 2022

Hadice a nebo trvalá závlaha

Když nemáte z jakéhokoli důvodu na svou zahradu čas, většinou se to projeví na nedostatečném zalévání. Rostlinám neprospívá nejen sucho, ale ani studená voda z vodovodního řádu či studny, kterou někdo na zalévání používá.

Měkká nebo tvrdá vod je asi zbytečná otázka, protože bezesporu je pro zalévání lepší měkká (čili dešťová) voda, protože se voda při dešti obohatí o dusík a neobsahuje agresivní chlór, jako voda vodovodu.. Když zaléváte tvrdou vodou, zůstává na listech po uschnutí bílý prášek (vápenaté a hořečnaté soli). Sluníčko pak díky tomu vytáhne z listů vodu a listy žloutnou.

Nemáte měkkou vodu a nevíte zda je lepší chlorovaná voda z řádu nebo tvrdá voda ze studny. PH vody na zalévání by se mělo pohybovat  mezi 5 – 8.  Ani jedna by neměla být ledová. Když už musí být studená, zalévejte raději ráno, po chladné noci, než večer, když jsou rostliny rozehřáté. Když tvrdá voda, tak rozhodně ne na list a když voda z kohoutku, tak byste měli nechat alespoň 8 hodin chlór vyprchat.

http://www.bsntech.com/pvc-irrigation-system-update/

 

Takže vezmeme-li to kolem a kolem tak než hadice ze studny nebo z kohoutku, tak raději závlaha ze sudu, který máte pod okapem

 

Jestli vám zbyly ze stavby nějaké trubky, vyrobte si zavlažovací systém a netrapte se s každodenním zaléváním.

 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © 2005 Damy.cz - Petrášová