28 června, 2022

Setí a sázení

Vysévat můžeme s nedbalou elegancí tak že vše rozhodíme do záhonů. Většinou ale zahradníkovi záleží i na vzdálenosti jednotlivých semen, aby rostliny lépe prospívaly. A pak jsou takoví, kteří by sázeli semínka nejraději s pravítkem v ruce.

Větší semínka např. ředkvičky můžeme vysévat do jamek které si označíme papírovým plátem na vajíčka. Stačí jej jen otisknout na upravený záhon a do vzniklých jamek vhodit semínko.

Pokud vám nevadí, že bude papír  v zemi pomalu tlít, můžete jednotlivá semínka vložit přímo do papírového pláta na vejce a jednoduše ho zahrňte zeminou. Vyhnete se pozdějšímu pletí záhonů. Nezapomeňte na dně každého políčka proříznout otvor, aby měla semínka kam pustit kořeny.

Pláto můžete použít i na předpěstování plodin a pak i se sazenicemi dát na záhon.

Na záhon můžete položit i nějaké staré pletivo a do každého oka dát semínko.

Chcete-li mít pěkné řádky a máte velmi jemná semínka, ustřihněte si provázek (staré klubíčko vlny) v délce záhonu, potom jej namočíte ve vodě a posypejte semínky. Pak jej položte do připravené rýhy a zasypejte zeminou.

 

http://www.examiner.com/article/clever-and-easy-salad-green-growing-eliminates-weeding

Nebo: Semínka důkladně promíchejte s trochou písku, nebo suchou kávovou sedlinou a vysévání bude snadnější a ne tak husté.

 

Nebo: Sazenice si můžete předpěstovat přímo v pytlech se zeminou. Nebudete muset hledat kelímky.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © 2005 Damy.cz - Petrášová