28 června, 2022

Chřipka

Uvařte si zázvorový čaj. Některé vitamíny se sice vařením zničí, ale ty důležité tam zůstanou. Zázvor nakrájejte na plátky a zalejte horkou vodou. Správný poměr je asi 2 cm zázvoru na 1 šálek.

Nebo: Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky, kam jsme vymačkali šťávu ze 2 citronů. Promícháme a necháme několik hodin nabobtnat. Vitamin C  se naváže na hroznový cukr a bude lépe pracovat pro náš organismu.

Nebo: Na mírném ohni povaříme 250 ml vody a 200 g cukru asi 20 minut. Sundáme z ohně a přidáme velkou hrst TYMIÁNU a necháme louhovat do vychladnutí. Přecedíme a přelijeme do lahviček, které můžeme díky cukru skladovat kdekoli v bytě. Při potížích užívat jako sirup 5 krát denně.

Nebo: Jednu menší cibuli i se slupkou nakrájíme na plátky. Potom nakrájíme na plátky i kousek zázvoru a zalijeme to asi 0,5 l vařící vody. Necháme asi 20 minut louhovat, přidáme špetku soli. Pijeme teplé, stejně jako čaj. Lze i naředit, záleží zda tak silný výluh snesete.

Nebo: Na doléčení jsou velmi vhodné bezinky. Do 0,5l vody dáme 4 lž. plodů, 1 pokrájená cibule, a 10 minut povaříme. Plody se dají nahradit mladými bezovými větvičkami (2 lž.) U citlivých osob může působit projímavě.

Nebo: Česnek má antimikrobiální účinky na bakterie, houby a parazity, doporučuje se proto podávat při různém nachlazení a infekcích.


Medicína pro nás i naše děti:

Cibuli můžeme použít čerstvou: pár koleček cibule zalejeme horkou vodou a necháme 15-20 minut vylouhovat.

Nebo si připravíme medicínku do lednice, kterou pak užíváme před jídlem po lžičkách (3 – 5 x denně).  Odšťavníme si cibuli. Šťávu z cibule smícháme 2:1 s medem. Dětem tato medicín moc nechutná, protože nevoní nejlépe. Můžete je trochu oklamat tak že to přidáte do lipového nebo fenyklového vývaru.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © 2005 Damy.cz - Petrášová